Pití čaje neslouží pouze k uhašení žízně a dodání energie, ale bývá tradičně spojováno i s konkrétními rituály. Jeho milovníci nedají dopustit na příjemné posezení s plnou konvičkou v čajovnách o samotě nebo s přáteli za doprovodu relaxační hudby. Lahodná chuť nápoje nás dokáže uklidnit, povzbudit i krásně zharmonizovat.

Jaký čaj popíjíte nejradši? Černý, zelený, bílý, žlutý nebo červený? Vydejte se spolu s námi cestu za jednotlivými druhy.

Černý čaj
Mezi nejznámější černé čaje patří Assam, Darjeeling a cejlonský čaj. Kromě Darjeelingu pocházejícího z různých vysokohorských indických zahrad, jež se odlišují chutí a vůní, se asámský a cejlonský čaj pijí převážně ráno, a to třeba i s citrónem a cukrem či medem. Darjeeling mívá světlejší barvu a jemnější, výrazněji kořeněnou či ovocnou chuť. Patří spíše k odpoledním čajům. Podle anglické tradice, která byla vytvořena na počátku 19. století vévodkyní Annou Russellovou z Bedfordu, se podával obvykle mezi čtvrtou a pátou hodinou spolu s lehkou svačinkou skládající se ze sušenek nebo koláčků či jiného sladkého pečiva. Pod názvem ruský čaj najdeme obvykle směs indických, jávských a cejlonských čajů, které se mohou popíjet také s mlékem nebo připravovat v samovaru. K černým čajům lze přiřadit i kouřový Lapsang Souchong, jenž se při zpracování zahřívá nad kouřem z borovicového dříví a jehličí.Zelený čaj
Zelené čaje jsou známé svými silně antioxidačními a stimulačními účinky. Pijí se také na hubnutí, protože urychlují metabolismus a dodávají takovou energii, že člověk nepociťuje hlad ani žízeň. Patří sem například svinuté lístky v perličky, které připomínají olověné kulky, proto se čaji říká Gunpowder, tedy střelný prach. Dalším oblíbeným zeleným čajem je dračí studna. Ten roste poblíž Západního jezera v Číně a má ochlazující účinky, pije se proto hlavně v létě.
Žlutý a červený čaj
Mezi fermentované čaje patří například oolong nebo pchu-er. Názvem oolong se označují polozelené nebo žlutozelené čaje, u kterých probíhá větší či menší míra procesu oxidace. Jejich chuť se odvíjí od způsobu zpracování. Čaji s tmavými lístky se říká černý drak. Fermentovaný černý čaj pchu-er má výrazně tmavou barvu a celou řadu léčebných účinků, používá se například v boji s nadváhou a podporuje dobré trávení.Text: Taťána Kročková

Zaujal vás článek o jednotlivých druzích čaje a chtěli byste se o nich dozvědět ještě mnohem víc? Pak rozhodně nepřehlédněte článek v aktuálním vydání magazínu Šaman, ve kterém se podrobně podíváme na to, odkud čaj pochází a jak se připravuje. Zamyslíme se také nad tím, proč pro nás čaj tolik znamená povíme vám více informací k jednotlivým druhům.


JARNÍ AKCE: Získejte dárek v podobě lahodného bylinného čaje k předplatnému magazínu Šaman!

Predplatne

Jarní únava vás neskolí! Povzbuďte všechny své smysly s předplatným magazínu Šaman. Jako dárek od nás dostanete lahodný bylinný čaj, který k životu probudí i toho největšího spáče. Harmonizujte tělo i mysl a navoďte si příjemné pocity klidu a bezpečí s touto pečlivě namíchanou bylinnou směsí.

Neváhejte a objednejte si předplatné ještě dnes! Akce platí dočasně nebo do vyprodání zásob.