Období těhotenství a kojení je velmi náročné po fyzické i psychické stránce. Žena by se navíc měla vyhýbat určitým léků, konkrétním potravinám nebo bylinám, které by mohly uškodit buď jí, anebo dítěti. Právě homeopatie se může stát skvělou, účinnou a neškodnou volbou první pomoci v případech, kdy se objevují příznaky nemoci nebo psychické nepohody.

Nahlédněte do článku z aktuálního vydání magazínu Šaman, ve kterém vám představíme ty nejlepší homeopatické léky pro období mateřství, těhotenství a kojení.

Každá matka potřebuje po náročném porodu znovu nabrat sílu a poléčit si mnohá fyzická i psychická zranění. Maminky sahají po homeopatických lécích pro sebe a své potomky v případě kojeneckých kolik, růstů zoubků, nedostatku mateřského mléka, lehčích poporodních splínů nebo nepříjemných reakcí po očkování. Homeopatické léky nemají žádné vedlejší účinky, a pokud jsou správně zvoleny, dokáží značně ulevit.

Těhotenské nevolnosti a obtíže spojené s porodem

V prvních čtyřech měsících těhotenství se u mnohých žen objevují ranní či celodenní žaludeční nevolnosti, které mohou být spojeny také se zvracením. Kromě kandovaného zázvoru jsou vhodnou a šetrnou pomocí homeopatika, například lék Ipeca 9 CH nebo Sepia 15 CH. U Ipecy se může jednat o úporné zvracení a přetrvávající nevolnost, symptomem u Sepie bývá přecitlivělost na pachy, například z vařícího se jídla a podobně, přičemž ke zvracení vůbec nemusí dojít.

Během porodu často dochází k různým poraněním, fyzickým i citovým, například v podobě nešetrného přístupu zdravotníků nebo zklamání kvůli porodním komplikacím či nutnosti provést operativní porod. Později může dojít i k rozvoji nepříjemných poporodních následků, třeba v podobě poklesu dělohy, inkontinence či sexuálního nezájmu kvůli bolestivosti pohlavních orgánů. I tady může pomoci homeopatie.

Všechny uvedené jednodruhové léky je možné pod příslušným názvem sehnat ve kterékoli lékárně. Většina z nich je volně prodejná. Lze je zakoupit v různém ředění.

Chirurgické zákroky

Jestliže se žena cítí traumatizovaná, zneužitá po chirurgickém zákroku, který byl sice nutný, ale sama si jej nepřála, lze zvolit lék s názvem Staphysagria 9, 15 nebo 30 CH. Obvykle se podává po nástřihu hráze (epiziotomie) nebo po císařském řezu. Žena vnímá zneužití a zranění, je hrdá a pečlivě se ovládá, ale uvnitř cítí nevýslovný vztek na lékaře a zdravotníky. Jedná se o potlačené negativní emoce, které mohou nadělat velkou paseku. Tento lék pomáhá nejen k zahojení fyzické jizvy, ale také k vyléčení jizvy na duši.
Jestliže je žena psychicky víceméně v pořádku, ale bolí ji jizva, stačí lék o nižším ředění, pokud je žena silně citově zraněná a traumatizovaná, použijte vysoké ředění. Po operativním porodu se také hodí lék Arnica, ten stačí v nižším ředění, například 5 nebo 9 CH.

Obtíže při kojení a novorozenecké koliky

Na podporu tvorby mateřského mléka znají ženy různé fígle – kromě popíjení bílé kávy, mandlového mléka a bylinek, jako je například kontryhel nebo jestřabina, může i tady zafungovat vhodně zvolený homeopatický lék. Při nedostatku mateřského mléka můžete vyzkoušet homeopatikum s názvem Calcarea carbonica. U silně nalitých a zatuhlých prsů s rozpraskanými bradavkami, kdy není možné kojit, zkuste lék Phytolacca nebo Laccaninum. Pokud hrozí zánět prsu a objevují se na něm zarudlé skvrny, prs je horký a nateklý s pulzující bolestí, sáhněte po léku Belladonna. Tady se uplatní léky v nižším ředění.

Text: Taťána Kročková

Zaujalo vás téma homeopatie pro maminky s dětmi? Přečtěte si celý článek v aktuálním vydání magazínu Šaman, kde se zaměříme mimo jiné na homeopatickou pomoc v případě poporodní deprese, dětských nemocí a očkování, růstu zoubků a bolesti uší nebo atopického ekzému.


JARNÍ AKCE: Získejte dárek v podobě lahodného bylinného čaje k předplatnému magazínu Šaman!

Predplatne

Jarní únava vás neskolí! Povzbuďte všechny své smysly s předplatným magazínu Šaman. Jako dárek od nás dostanete lahodný bylinný čaj, který k životu probudí i toho největšího spáče. Harmonizujte tělo i mysl a navoďte si příjemné pocity klidu a bezpečí s touto pečlivě namíchanou bylinnou směsí.

Neváhejte a objednejte si předplatné ještě dnes! Akce platí dočasně nebo do vyprodání zásob.