Každý z nás se někdy cítí tak trochu pod psa. Všichni máme hodně práce, málo pohybu a často převažují starosti nad radostmi. Ač nám všichni radí, že bychom si měli udělat čas také na sebe, někdy je obtížné tyto rady vyslyšet a realizovat. Přitom stačí, abychom si vyhradili třeba jen dvě hodinky, během kterých si dopřejeme masáž. Ta, na kterou jsme se zaměřili v březnovém vydání magazínu Šaman má navíc přidanou hodnotu v podobě terapie, díky které můžeme ulevit nejenom tělu, ale i duši…

Uvolnění těla i duše
Masáž s terapií má tři fáze. Prvním krokem je použití teplého oleje na zklidnění a uvolnění pokožky i těla, které je velmi příjemné a harmonizující. Poté se terapeutka věnuje prozkoumání stavu svalů a místa, která jsou zatuhlá a zablokovaná, promasíruje a uvolní.
Již během průběhu masáže se pak na klienta „napojí“ a pozvolna, velmi příjemně ho uvede do alfa stavu. Právě tento hluboký stav uvolnění s mnoha úrovněmi je nejlepší pro práci s duší. V reálném životě ho zažíváme denně – těsně před usnutím a ráno ihned po probuzení.

Pročištění čaker
Stejně jako si v domácnosti čistíme nejrůznější potrubí, ve kterých se nám usazují nečistoty, je důležité pročistit čas od času také naše čakry. Další fází masáže je tedy čištění čaker, jež probíhá ve stavu alfa. Po uvedení klienta do tohoto stavu začnu pracovat na roztáčení a čištění čaker. Intuitivně jsem vedena nejdříve k čakře, která je nejvíce zanesena hustou, temnou energií a je uzavřená.
Pokud jsou čakry zanesené a zablokované, je člověk jako bez energie, takový bez chuti, bez života. Netroufám si tvrdit, že takové lidi poznám na první pohled, ale na první dotek okamžitě.

Informace „odjinud“
Jakmile se začnou čakry otevírat a čistit, začínají klientovi připlouvat různé informace. V tomto hlubokém uvolnění lidé na nic nemyslí. Užívají si nádherný pocit stavu beztíže, myšlenky jsou vypnuté, tělo absolutně uvolněné. A právě tento stav je ideální na připlouvání nejrůznějších odpovědí. Tím, že je mozek zcela vypnutý, nemusí se klient potýkat s vymyšlenými domněnkami, ale vnímá jen svou intuici a vnitřní moudrost. Také je v tomto stavu duševně nahý, odpadají všechny nasazené masky. Následně terapeutka s klientem rozebírá, co je v jaké čakře ukryto „navíc“. Mohou to být nejrůznější traumata, bolesti, třeba i staré, zapomenutí křivdy, kterých si už sami nejsme vědomi. Při otevření daného bloku či trápení se člověk uvolní a dochází k jeho odblokování.

Opojný závěr
Ačkoli se řada informací dostaví již během masáže, tato forma terapie má výhodu v tom, že ještě během následujících týdnů připlouvají další fakta a malé odbloky, dochází k takovému „úklidu“ zpráv, řada věcí se pospojuje, spousta mouder nám postupně dochází a vše začíná dávat smysl.
Po samotné masáži klient odchází zklidněný, uvolněný, s pocitem lehkosti a příjemnou náladou. Občas dochází až k euforickým stavům, které jsou podobné těm po požití omamných látek. Taková až zvláštní lehkost, nepopsatelná radost, úleva, někdo může mít i lehké točení hlavy. Vše je však v příjemném módu.

Text: Terapeutka Kateřina Rosala Lebedová

Zaujalo vás téma intuitivních masáží s terapií a rádi byste se o něm dozvěděli více? Přečtěte si celý článek v březnovém vydání magazínu Šaman! V prodeji bude do konce dubna ve vybraných novinových stáncích, popřípadě si jej můžete zakoupit přes e-shop ZDE.


Predplatne

Tel. předplatné: +420 225 985 225
Šaman magazín 2/2018
Termín vydání: 23. 2. 2018
Žádejte v prodejnách tisku v březnu a dubnu.

NOVINKA: Na letošní jaro připravujeme jednoduchou digitální aplikaci ZDARMA do vašeho mobilu či tabletu, kde najdete vylepšeného Šamana a mnoho dalších vychytávek. Zaregistrujte se ZDE již dnes a jakmile aplikaci dokončíme, dostanete informační email.