Trápí vás časté bolesti hlavy, zalehlé dutiny, opakující se záněty močových cest nebo oslabená imunita? Říká se, že když objevíme duševní příčinu nemoci, člověk se jako zázrakem uzdraví. Nemoc nás vždy přiměje k tomu, abychom se zamysleli nad svým dosavadním životem a určité věci v něm změnili či přehodnotili. Není náhodou, že se dnes o psychosomatiku zajímá čím dál více lidí. V březnovém vydání magazínu Šaman vám prozradíme, jaké mohou být příčiny nejčastějších zdravotních potíží a co vám může pomoci. 

Bolest hlavy – Migréna
Migréna a častá bolest hlavy je známkou toho, že příliš mnoho pozornosti upíráme k druhým a nemyslíme na sebe. Může být i projevem traumatické zkušeností z minulosti, například nezpracovaným porodním traumatem, nebo pocitem bezmoci, který se často projevuje ve stresových situacích. Přitom stačí, abychom si uvědomili všechny naše možnosti, které v životě máme, zbytečně se natrápili a následovali je, pak se nám migréna může obloukem vyhnout.

Šamanův TIP: Při bolestech hlavy a migrénách aplikujte jednu ušní svíci na takzvané „třetí oko“ (mezi obočí nad kořen nosu). Nebo jednu ušní svící na spánek, kde je bolest silnější. V případě opakujících se migrén nebo bolestí používejte preventivně jednu ušní svíci týdně na třetí oko.
Doporučení:
Svíce zakoupíte na našem e-shopu ZDE.

Rýma – Dutiny
Rýma nám vysílá signály, že si potřebujeme odpočinout, protože máme ve svých myšlenkách chaos a nejsme schopni se rozhodnout nebo vyřešit nějakou situaci. Právě proto nás přišla zastavit, abychom získali čas a v klidu si utřídili myšlenky a nebáli se jít pod povrch věci tak, aby se vše vyřešilo.

Šamanův TIP: Při nachlazení nebo akutní rýmě můžete aplikovat ušní svíce ihned, když se projeví první příznaky, jelikož mají téměř okamžitý účinek. První den aplikujte jednu ušní svící na výše zmiňované třetí oko. Druhý den aplikujte dvě ušní svíce, tentokrát na spánky. Položte se na bok a z každé strany aplikujte na místo spánku po jedné svíci. A třetí den opět jednu ušní svící třetí oko.

Močový měchýř
Zbytečně se rozčilujeme a vztekáme se pro věci, které se nám nelíbí, a tím si ubližujeme. Také jde o pocit ohrožení vlastních hranic cizí osobou. Proto v sobě musíme najít odvahu vymezit si vlastní hranice a nebát se, že se znelíbíme druhým. Když si toto uvědomíme, hned se začneme cítit lépe, budeme klidnější a vitálnější.

Šamanův TIP: Při akutních problémech s močovými cestami doporučujeme aplikaci svíce provést ihned po zjištění problému, a to na místo ve vzdálenosti čtyř prstů pod pupík. Opakujeme tři dny po sobě.

Text: Dita Oškerová

Zajímá vás, co signalizuje oslabená imunita, únava, nespavost či kožní problémy? Přečtěte si celý článek v březnovém vydání magazínu Šaman! V prodeji bude do konce dubna ve vybraných novinových stáncích, popřípadě si jej můžete zakoupit přes e-shop ZDE.