Věděli jste, že problémy, se kterými se v životě potýkáme, mohou mít příčinu v hluboké minulosti? Nezpracovaná, dříve prožitá traumata se nám mohou v různě podobě vracet zpět do života a tropit pořádnou neplechu. Regresní terapie, o kterou se dnes zajímá čím dál více lidí, nám může pomoci tato traumata vyhledat a vyrovnat se s nimi. Na několik otázek ohledně tohoto tématu jsme se zeptali té nejzasvěcenější – regresní terapeutky Ester Davidové. 

Jaká byla tvoje první vlastní regrese a regrese tvého prvního klienta?
Má první regrese před deseti lety byla velice náročná. A to nejen pro mě, ale i pro mou tehdejší terapeutku. Nechtěla jsem se otevřít. Paní terapeutka na mně vyzkoušela mnoho postupů a po hodině a půl chtěla sezení ukončit. Tehdy se ve mně něco zlomilo a řekla jsem si, že tak tedy ne. Otevři se! přikázala jsem sama sobě. Pak to šlo samo. Dostala jsem se do hlubokých prožitků minulých životů, které mi zapadaly do kontextu tehdejších problémů, jež jsem řešila. Po prvním sezení jsem se začala dívat na svět jinýma očima. Regresní terapie byla mým velkým startérem k seberealizaci.
Mou první klientkou pak byla má kamarádka. A protože už měla nějaké zkušenosti s jinými terapiemi, šlo jí to velice hezky. Tehdy řešila svůj vztah s partnerem a pomohlo jí to pochopit, proč do svého života přitáhla muže, který si její lásky nevážil a víceméně ji zneužíval.

Odkud se vzala tvá víra v reinkarnaci?
Víru v další životy mám už od doby, kdy jsem se začala rodičů vyptávat, co bude po smrti. Jejich odpovědi mě ale vůbec neuspokojovaly. Už tehdy mi nedávalo smysl, že až člověk umře, nezbude po něm nic. „Jak může být člověk jenom tělo?“ říkala jsem si. Často jsem se tímto tématem zabývala. Navíc jsem už v útlém dětství měla vize, které nebyly ze současného života a nešlo ani o fantazii. Později, když jsem podstoupila regresní terapii, se mi to potvrdilo. Už v dětství šlo o útržky z minulých životů.  Navíc se k tomu pojilo poznání, že pokračujeme tam, kde jsme něco nedokončili či dokončit nemohli.

Nikdy jsi o tom nepochybovala?
Pochopitelně bylo i období, kdy jsem začala o reinkarnaci pochybovat, a i touto fází jsem si měla projít. Když se mě někdo zeptá, jak mohu s určitostí vědět, že se tady znovu rodíme, říkávám, že mě o tom přesvědčily příběhy mnoha dětí, které si prošly regresní terapií. Jak lze vysvětlit, že osmiletý chlapec dokáže popsat, jak se stavěly pyramidy v Egyptě, a detailně vyprávět o životě lidí i mimozemských bytostí, které tam tehdy žily? A co devítiletý chlapec, který vypráví o svém životě portugalského mořeplavce a barvitě popisuje kolonizování Ameriky? Nebo příběh dívky, jež se narodila do stejné rodiny a byla svou vlastní prababičkou? Pamatovala si spoustu věcí, a dokonce i svým rodičům vyprávěla o věcech, které se nemohla nikde dozvědět.

Text: Taťána Kročková

Zaujalo vás toto téma? Celý rozhovor s regresní terapeutkou a spisovatelkou Ester Davidovou si můžete přečíst v březnovém vydání magazínu Šaman. Ten můžete zakoupit nejenom ve vybraných prodejnách tisku, ale také na našem e-shopu ZDE.