Milí čtenáři magazínu Šaman, máme pro vás unikátní ukázku z připravovaného rozhovoru s Ferdinandem Schotem, který žije v tyrolských Alpách, kde vyrábí lahodné Cannabee ? Jde o kombinaci tyrolského medu a nejkvalitnějšího konopného esenciálního oleje. Za Ferdinandem se vydal cestovatel Miloš Matula, který nejenom že zachytil tamější autentickou atmosféru prostřednictvím fotografií, ale speciálně pro magazín Šaman se Ferdinanda zeptal také na celou řadu zajímavých otázek. Celý rozhovor si můžete přečíst v březnovém vydání magazínu, které vychází již 23. února 2018!

Kdo je Ferdinand Schot?
Ferdinand Schot žije v malebné rakouské vesničce Mösern u Seefeldu nedaleko Innsbrucku v tyrolských Alpách. Celý život je obklopený přírodou a už od dětských let v ní nachází zalíbení a zdroj inspirace. Není tedy žádným překvapením, že si našel způsob, jak tuto zálibu učinit svým zaměstnáním, a přírodě začal pomáhat – každý den jeho včelky oblétají stráně nádherných tyrolských Alp a opilují rostlinky, které se zde nacházejí. Netrvalo dlouho a od prvních dvou úlů se dostal až na 150. A ve svých 23 letech spolu s přítelkyní úspěšně provozuje firmu, která produkuje med a ve své nabídce má více než 70 produktů, jež jsou populární po celém Tyrolsku i ve zbytku Rakouska.

Má včelaření v Tyrolsku i své stinné stránky?
Tyrolské Alpy se honosí širokou škálou skvělých rostlin vhodných pro výrobu medu, není jich ale dostatečné množství. Masová produkce medu tedy není možná. Takže abych získal náskok nad ostatními včelaři, musel jsem přijít s něčím novým, unikátním a exkluzivním. A to mě vlastně dovedlo k prvním myšlenkám na Cannabee.

Je tedy jasné, kde se bere medová stránka Cannabee, ale proč zrovna konopí?
Nikdy jsem neměl v lásce nesmyslné vládní regulace, a když jsem se během studia dozvěděl, z jakého důvodu je tak prospěšná květinka, jako je konopí, kriminalizována, a že ten hlavní důvod jsou vlastně jen její industriální výhody – a tím pádem schopnost vytlačit jiné produkty z trhu – tak mě to vyloženě rozčílilo. Přemýšlel jsem, jak bych i já mohl využít pozitivních vlastností této rostliny a zároveň trošku fungovat jako ambasador jejího užití. Smíchání medu a konopí tedy bylo nasnadě.

V celém rozhovoru se dozvíte mimo jiné to, jak se Ferdinand dostal k včelařství a co ho vedlo k tomu, aby začal v tak mladém věku s medem podnikat. Rozhovor se věnuje alchymii, jež stojí za výběrem nejlepšího esenciálního konopného oleje a samozřejmě v něm zazní otázka, jaké má Ferdinand se svými zázračnými produkty plány do budoucna. Článek bude navíc doplněn o celou řadu jedinečných fotografií z prostředí, kde Canabee vzniká. Těšte se s spolu s námi na březnové vydání magazínu Šaman, který vychází již 23. února 2018!