Někdo homeopatii věří, někdo ne. Pro ty, kdo věří, mám pár tipů, jak na zimní virózy, záněty průdušek a nemoci z nachlazení.

Kdo nevěří, třeba se přesvědčí a přírodní lék vyzkouší. Není třeba se obávat, v žádném případě si tím neuškodíte.

Homeopatické léky fungují na takových úrovních, které po fyzické stránce sice příliš nevnímáme, ale jejich účinnost je při správné volbě léku vysoká.

Homeopatie je ucelený léčebný systém založený na principu podobnosti. Vychází ze základního poznatku, že podobné se léči podobným (similia similibus curantur). Homeo znamená v latině stejný či obdobný a pathos nemoc.

V praxi to znamená, že přírodní látka, která způsobuje u zdravého člověka určité příznaky, může ve svém více či méně naředěném stavu stejnou nemoc vyléčit. Zakladatelem je německý lékař Samuel Hahnemann, který žil na přelomu 18. a 19. století.

Léčba pro všechny

Léčba pomocí homeopatie je vhodná naprosto pro každého bez rozdílu věku. Použité léky nemají žádné vedlejší účinky, pouze při správném nasazení léku mohou příznaky nemoci dočasně zesílit.

(…)

Text: Taťána Kročková

Chcete vědět více? Tento text a mnoho dalších zajímavých článků, rad a tipů najdete v novém vydání magazínu Šaman, které vyšlo v pátek 29. prosince! 

ZDE si magazín můžete předplatit za zvýhodněných podmínek a ZDE najdete seznam trafik, kde ho lze zakoupit.