Přípravek označovaný jako rapé pochází z Jižní Ameriky, kde je po tisíciletí užíván původními obyvateli jako tradiční způsob léčení těla, mysli a duše.

Aplikace speciální směsi přírodního tabáku a rozličných bylin je zde vnímána jako ceremonie propojení se s přírodou, při které se žádají bytosti rostlin o léčení a podporu na cestě životem.

S postupem času a díky možnostem současného světa se rapé rozšířilo i na další kontinenty, a tak je možné se k němu dostat i u nás v České Republice.

Je nám nabídnuta příležitost hlubšího pochopení dávných tradic jihoamerických kmenů a jejich pohledu na vztah člověka a přírody. Můžeme na vlastní kůži prožít zkušenost, kterou užívání rapé přináší, a pak už záleží na každém z nás, zda se rozhodneme medicínu integrovat do našeho každodenního života.

V závěru tohoto textu si můžete přečíst o méosobní zkušenosti s rapé, se kterým jsem byl seznámen na začátku roku 2017. Od té doby se stalo přirozenou součástí mé existence a je pro mě nástrojem, jenž umožňuje udržovat spojení s mou podstatou.

(…)

Text: Adam Antoš

Chcete vědět více? Tento text a mnoho dalších zajímavých článků, rad a tipů najdete v novém vydání magazínu Šaman, které vyšlo v pátek 29. prosince! 

ZDE si magazín můžete předplatit za zvýhodněných podmínek a ZDE najdete seznam trafik, kde ho lze zakoupit.