Každý z nás někdy potřebuje být chvíli sám. Sám se sebou v klidu a pohodě, utřídit si myšlenky, které nám neustále kolují myslí.

A na to nejlépe funguje pozitivní imaginace, která nás dostane do příjemného stavu podobného relaxaci. Cítíme naprostý klid a uvolnění celého těla i mysli.

Naše hlava i myšlenky budou poté čisté jako křišťál a tělo pocítí nový nával pozitivní energie.

Vydejme se tedy na pouť, kde naše energie zažije hluboký vhled do duše a naše tělo se nádherně uvolní a zrelaxuje.

Co to vlastně imaginace je a jak funguje?

Imaginace je setkání s naším nevědomím. Je to jasný obraz naší představivosti (fantazie), který nám umožňuje přímý kontakt s naší intuicí a s vnitřními silami. Tato představa nám umožňuje hledat řešení problémů, životního směru a smyslu, kdy k nám naše nevědomí promlouvá pomocí vnitřních obrazů, které je potřeba procítit.

Když imaginace provádíte pravidelně, tak se stanou vaším nejvěrnějším rádcem v důležitých životních rozhodnutích. Navíc jsou velmi inspirativní, léčivé, rozvíjejí naši kreativitu a podporují nás v růstu naší osobnosti, protože jsme napojeni na naše vnitřní Já.

Imaginace nejlépe dosáhneme v relaxovaném stavu, kdy dosahujeme většího klidu a uvolnění, a tím se nám může začít odkrývat svět našeho vnitřního bohatství.

(…)

Text: Dita Oškerová

Chcete vědět více? Tento text a mnoho dalších zajímavých článků, rad a tipů najdete v novém vydání magazínu Šaman, které vyšlo v pátek 29. prosince! 

ZDE si magazín můžete předplatit za zvýhodněných podmínek a ZDE najdete seznam trafik, kde ho lze zakoupit.