Patříte mezi milovníky čokolády? Také milujete čokoládu? Drogu, která je stejně populární jako alkohol, sex, cigarety nebo třeba meditace. Patří zkrátka mezi nejoblíbenější lidské požitky a má velkou tradici.

Čokoláda je oblíbená pochoutka, která se řadí k nejčastěji konzumovaným sladkostem na celém světě.Vyrábí se z kakaovníků (Theobromacacao) rostoucích v tropických oblastech, zejména ve Střední Americe a Africe. Do Evropy byla přivezena v 17. století.

Mezi používané složky patří kakaové boby a také kakaové máslo. Boby se kvasí, praží a melou na kakaový prášek. Pojídají se také samostatně nebo se z nich vyrábí kakao v nepražené podobě, tím se zachovává nejvíce cenných látek.

Historie konzumace čokolády

Historie pěstování kakaovníku a konzumace čokolády spadá do oblasti Střední Ameriky(do časů před naším letopočtem) a váže se především k mayské kultuře. Ještě v době Aztéků byly kakaové boby velmi cenné a používaly se i jako platidlo.

Čokoláda nebyla pro každého, spíše jen pro bohatší vrstvy. V 16. století se do Mexika dostávají Španělé a kakao se tak rozšiřuje do jiných zemí. Docent Karel Černý, který v současné době pracuje na knize o historii čokolády, říká následující: „Moje stručná a opatrná verze by zněla, že doklady o konzumaci čokolády u domorodých obyvatel Střední a Jižní Ameriky jsou doloženy již od starověku. Jedná se především o rezidua čokoládových nápojů v keramice nacházené v hrobkách.K nám, tedy myšleno do Čech, nikoli do Evropy, se čokoláda dostala prokazatelně před polovinou 17. století. V zemích s rozvinutým zámořským obchodem jako byly Anglie a Španělsko však byla již daleko dříve. Nejstarší český recept, který znám, patrně popisuje čokoládové pusinky. Ale v naprosté většině případů se čokoláda konzumovala jako nápoj, nikoli pevná strava.“(…)

Text: Taťána Kročková

Chcete vědět více? Tento text a mnoho dalších zajímavých článků, rad a tipů najdete v novém vydání magazínu Šaman

Tip: Stáhněte si dárkový certifikát v pdf pro svou tiskárnu

Předplaťte si Šamana ještě dnes!