Mám ráda výlety za hranice lidského vnímání – nejen lucidní snění, ale také astrální cestování, které umožňuje duši krátkodobě opustit tělo. Mezi těmito způsoby vycestování do jiných světů nevidím až takové rozdíly, ale astrálně cestovat lze i mimo spánek. Pojďme se proletět společně.

Vzpomínáte si na starý český seriál Ohnivé ženy s Janou Hlaváčovou a Dagmar Veškrnovou? Vždycky se mi líbilo, jak si jen tak vyskočily z těla a pak se zase vrátily anebo odešly nadobro. Ve skutečnosti to ale probíhá trochu jinak.

Řadu lidí od těchto aktivit odrazuje obava z toho, že by se už nemuseli do svého těla vrátit. Nic takového však nehrozí, navíc nás hlídá strach, který nás nepustí tam, kde pro nás není bezpečno.

Šňůra jako pojítko

V literatuře se píše o stříbřité šňůře, která spojuje astrální tělo s fyzickým. Když se během spánku astrální tělo oddělí a vycestuje do jiných sfér, pojítkem zůstává ona světélkující šňůra. Pokud člověk spí a je si toho vědom, jedná se o lucidní snění. Astrálně cestovat se ale dá i za bdělého stavu anebo ještě před usnutím. Tento jev patří mezi takzvané zážitky mimo tělo (OOBE – Out Of Body Experience). Někteří lidé mají vrozené schopnosti, které jim umožňují takového stavu poměrně snadno či spontánně dosáhnout, jiným se to stává pouze v mimořádných životních situacích nebo při změněných stavech vědomí. Spousta zvídavých výletníků se do žádaných sfér dostává díky pravidelnému cvičení a meditacím. (…)

Text: Taťána Kročková

Chcete vědět více? Tento text a mnoho dalších zajímavých článků, rad a tipů najdete v novém vydání magazínu Šaman

TIP: Stáhněte si dárkový certifikát v pdf.

Předplaťte si Šamana ještě dnes!