Kromě pahorků pojmenovaných podle planet a kromě hlavních linií, které tvoří čáry života, hlavy a srdce, se v dlani nacházejí mnohé vedlejší linky. Také ony mají svou vypovídající hodnotu.

Nutno zmínit i čáru osudu, jež bývá řazena k hlavním čarám, ale ne u každého se vyskytuje. Neméně důležité jsou i různé značky v podobě hvězdiček, křížků nebo ostrůvků. Při výkladu záleží především na jejich umístění.

Kompletní výklad

Aby byl výklad z ruky kompletní, nestačí pouze znát podrobnosti o čáře života, hlavy nebo srdce. V dlaních se nachází spousta dalších čar a značek, některé se navíc v průběhu života mění. Abychom se v tom všem vyznali, je dobré si při důkladné analýze dlaň vyfotit a všímat si každého detailu.

Podstatný je také tvar ruky a prstů, délka jednotlivých článků. Svou roli hraje i to, zda je člověk levák nebo pravák. Dominantní ruka je pak ta, která ukazuje realitu a projevené dispozice. Ta opačná naznačuje možnosti.

Čáru osudu nemá každý

Čára osudu se táhne odspodu dlaně a směřuje vzhůru k prostředníku. Podle jejího vzhledu a případného napojení na další linie lze usuzovat na štěstí a úspěch v životě nebo na jakousi předurčenost.

Někteří lidé ale čáru osudu nemají nebo se jim na dlani objeví až v pozdějším věku. I to má svůj význam, většinou záleží jen na nich, co jim život přinese – takříkajíc mají svůj život ve svých rukou.

Někdo je dítětem štěstěny, jiný je nucen tvrdě bojovat se svým osudem. Mnohé potíže se ale dají vlastním úsilím překonat. Vždy záleží na tom, jakým způsobem člověk dokáže svůj dar a své dispozice využít. (…)

Text: Taťána Kročková

Chcete vědět více? Tento text a mnoho dalších zajímavých článků, rad a tipů najdete v novém vydání magazínu Šaman

Tip: Stáhněte si dárkový certifikát v pdf pro svou tiskárnu

Předplaťte si Šamana ještě dnes!