Vonné esence a olejíčky se dají v praktickém životě využít různými způsoby.

Pokud najdete chvíli času, můžete si velmi snadno vyrobit vlastní domácí kosmetiku a vůbec nemusíte kupovat hotové produkty. Třeba v této tvůrčí a velmi voňavé činnosti najdete zalíbení.

V první řadě si nakupte suroviny: kvalitní jednodruhové esenciální oleje, které máte v oblibě. Dále 60procentní líh, destilovanou vodu a rostlinné oleje, které budou takzvaně nosné. Může se jednat o olivový, slunečnicový, hroznový, ale také dražší arganový, avelánový nebo třeba šípkový olej. Nezapomeňte také zakoupit kelímek bambuckého másla. Oleje seženete v bylinkářstvích a zdravých výživách, líh a destilovanou vodu v lékárně.

Domácí parfém a toaletní voda

Při výrobě máte dvě možnosti. Jednou z nich je nasbírat vonné květy například jasmínu, růže, šeříkunebo levandule, napěchovat je do lahve a zalít 60procentnímlihem tak, aby byly zcela ponořené. Dobře uzavřenou lahev postavíte na dva týdny na slunce. Líh se zabarví dle barvy zvoleného květu a také zachytí vůni. Parfém je tedy hotov. Stačí jen květy scedit a výsledný produkt přelít do tmavé lahve a nechat uležet. Je také možné jej obohatit různými kombinacemi esenciálních olejů dle vlastního výběru a posléze naředit destilovanou vodou. Tímto nám vzniká toaletní voda, kterou je pro snadnější použití vhodné přemístit do lahvičky s rozprašovačem. (…)

Text: Taťána Kročková

Chcete vědět více? Tento text a mnoho dalších zajímavých článků, rad a tipů najdete v novém vydání magazínu Šaman

Tip: Stáhněte si dárkový certifikát v pdf pro svou tiskárnu

Předplaťte si Šamana ještě dnes!