Ukázka z letního dvojčísla Šamana: Naučte se porozumět světu zvířat

SA-07-17-MAKETAŠaman magazín 7 – 8 / 2017
Termín vydání: 1. 7. 2017
Žádejte v prodejnách tiskuPredplatne
Tel.: +420 225 985 225
(všední dny 08:00 – 18:00)

Od prvopočátku své existence se člověk cítil součástí přírody a nijak z tohoto celku nevyděloval zvířata. Ta pro nás dříve nebyla jen zdrojem obživy nebo pomocníkem při práci či dopravním prostředkem.

Člověk je neustále pozoruje a obdivuje a také se od nich učí. Zvířata mají totiž schopnosti, které člověk nemá.

Mají zvířata duši?

Na otázku, zda mají zvířata duši, není snadná odpověď. Ve světě najdeme kultury, kde vládne přesvědčení, že duše je nesmrtelná a že se může znovu převtělit i do zvířecí podoby. Záleží na karmě, což je stručně řečeno souhrn činů a chyb (hříchů), který určuje vývoj jedince.

Podle dosažené úrovně se nedá vyloučit návrat či umístění duše do shutterstock_163888526jakékoli zemské nebo nezemské podoby. Osud je pak činitelem, kterým se tyto procesy naplňují. V tomto smyslu se o duši píše, že může narůstat nebo se zmenšovat. Když její majitel hodně chyboval a dostal se na úroveň zvířete, není vyloučeno, že ji vyšší moc na určitý čas uzavře třeba do těla ryby, aby pochopil a napravil to, čím zhřešil. Transformace potrvá tak dlouho, dokud se nestane vyšší duší a nesplyne s absolutnem.

V tomto smyslu se v hermetické literatuře uvádí, že i zvířata čekají na inkarnaci. Nejblíže k té lidské je slon, delfín, býk, opice, kůň, ovce. Nicméně v každém zvířeti na určitý čas přebývá lidská duše. Nekonečno působí nedokonalým duším neuvěřitelnou úzkost, sklíčenost a trápení, a proto, když se dostane do těla nějakého zvířete, duše nachází klid a tím i příležitost na sobě pracovat.

(…)

Text: Vida Sytalk

Chcete vědět více? Celý text a mnoho zajímavých článků, rad a tipů najdete v letním dvojčísle magazínu Šaman, které vychází v pátek 30. června! FCB-BANNER-SA7ZDE si magazín můžete předplatit za zvýhodněných podmínek a ZDE najdete seznam trafik, kde ho lze zakoupit.