Ukázka z březnového Šamana: Tajemství drahokamů matky Země

Drahokamy, kterými zdobíme šperky, nádoby či jiné domácí předměty a nezřídka i oblečení a mnoho různých doplňků, jsou nositeli silné energie (samozřejmě, jsou-li aktivní). Existuje stará evropská tradice, která doporučuje nosit každý měsíc jiný drahokam, který by dodával sílu nebo chránil před nebezpečím podle změny energetického toku v kalendářním roce.

BUTTON-PREDPLATNEDrahokamy se navíc vždycky používaly jako léky a byly součástí mnohých lektvarů. A v kterémV jakém měsíci a jak je nejlepší je správně vypoužívat?

Leden – nejlépe je začít nový rok s diamantem. Je to nejdražší a nejtvrdší drahokam, který lidstvo zná. Dlouho se věřilo, že diamant vyléčí každou nemoc, a z tohoto důvodu se dokonce i jedl – tuto léčbu neúspěšně podstoupil i samotný papež Kliment.

Pro někoho jsou diamanty slzy bohů a třeba, staří Římané věřili, že jsou to úlomky spadlých hvězd, a proto přinášejí člověku odvahu. SA-03-17-MAKETADiamant je pastvou pro oko. Je symbolem nekonečné lásky, bohatství, síly, krásy a dokonalosti. Kvůli jeho tvrdosti byl už v dávných dobách používán jako zbraň. Jeho role v moderní technice i dnes je i dnes nezastupitelná – například v medicíně i ve zbrojním průmyslu.

Únor – k tomuto měsíci přísluší granát – symbol vytrvalosti a věrnosti. Jeho název pochází z latinského granatum malum, což znamená granátové jablko. Granát je považován za drahokam vášně a lásky – zejména ten červený. Hodí se jako dárek k výročí svatby, nebo k vyznání lásky. Probouzí tvořivost a posiluje sebevědomí.

Březen – zde je vhodný ametyst. Je to symbol míru, který dokáže uklidnit mysl a podpořit rozhodování. Odstraňuje strach, vztek, obavy a zlost. Pomáhá potlačit smutek a lítost a vyrovnat se s prožívanou ztrátou. Působí také proti opilosti, nestřídmosti a přehnané tělesné žádostivosti.shutterstock_147371339

Duben – na duben tradice doporučuje smaragd, který je symbolem krásy a klidu. Bývaly doby, kdy byl smaragd byl považován za cennějšídražší než diamant, proto nesměl chybět na královské koruně. Obzvlášť oblíben byl římskými císaři. Smaragd zesiluje touhu po ideálu.

Květen – květnový čas je spojován se safírem. Kdysi se věřilo, že Země je jeden velký safír. Ostatně jeho název je odvozen ze starého hebrejského slova, které znamená modrá. Po diamantu je druhým nejtvrdším drahokamem. Čím je jeho modrá barva intenzivnější, tím je jeho cena vyšší.

(…)

Text: Vida Sytalk

Chcete vědět více? Celý text a mnoho zajímavých článků, rad a tipů najdete v březnovém vydání magazínu Šaman, které vychází v pátek 24. února!fb_banner_SA

ZDE si magazín můžete předplatit za zvýhodněných podmínek a ZDE najdete seznam trafik, kde ho lze zakoupit.