Ukázka z březnového Šamana, který vychází v pátek 24. února: Co prozradí váš rukopis?

Písmo je jedním z našich základních vyjadřovacích prostředků a dokáže o nás prozradit mnohé. Školáci se sice učí psát podle nastavených šablon, ale časem se utváří vlastní rukopis s charakteristickými a velmi vypovídajícími znaky. Škoda jen, že častěji než po tužce saháme po mobilním telefonu nebo klávesnici a ztrácíme tím schopnost psát rukou.

BUTTON-PREDPLATNEKlasická grafologie se zabývá analýzou ručně psaného písma. Co všechno se dá zjistit a jakým způsobem lze s rukopisem pracovat?

Extrovert versus introvert

Zkušení grafologové pracují s mnoha znaky rukopisu. Zkoumají také například uzavřenost či otevřenost úzce se dotýkající introvertního nebo extrovertního založení jedince. Z písma můžeme poznat povahové rysy, temperament, emocionalitu, sexualitu, dominanci či submisivitu.SA-03-17-MAKETA Dále pak sklony k onemocnění, předpoklady pro povolání, celkovou vitalitu a energii, patologické jevy i nejrůznější traumata a frustrace. Nemůžeme s jistotou určit pohlaví nebo věk pisatele, sexuální orientaci, profesi ani to, co měl zrovna k večeři, to už je o jiných schopnostech.

Grafologie je především věda a věnuje se rozboru písma na základě zkušeností, zjištěných a popsaných znaků. Lidé si nechávají rozebírat písmo většinou v rámci osobnostního a sebezkušenostního rozvoje a poznání, při hledání pomoci v nemocech a při psychosomatických potížích, během průběhu osobnostních, vztahových nebo vývojových krizí, při výběru povolání nebo při změnách směru cesty ve svých životech.

Konkrétní extrovertní nebo introvertní rysy vás ale mohou zajímat. Často se i vyskytuje kombinace obojího.Print Jak jinak, vždyť nikdo nejsme zcela vyhraněným typem. Otevření lidé směřují energii ven, jsou přátelští, mají rádi společnost, velkou potřebu komunikace a sdílení s ostatními. Jsou optimističtí, spontánní, přizpůsobiví a mají rádi změny. V písmu můžeme extroverta poznat podle rychlého a energického pravosklonného písma, které je široké, otevřené a potřebuje hodně prostoru.

Introvert je člověk naopak uzavřený a samotářský, hůře se přizpůsobuje okolnímu světu, nemá rád změny a potřebuje svůj klid. Jeho energie je zaměřená dovnitř.

(…)

Text: Taťána Kročková

Chcete vědět více? Celý text a mnoho zajímavých článků, rad a tipů najdete v březnovém vydání magazínu Šaman, které vychází v pátek 24. února!fb_banner_SA

ZDE si magazín můžete předplatit za zvýhodněných podmínek a ZDE najdete seznam trafik, kde ho lze zakoupit.