Ukázka z březnového Šamana, který vychází v pátek 24. února: Jarní kouzla pro lásku i štěstí

Ten, kdo umí číst, přečte veškeré nápisy, zatímco ten, kdo číst neumí, tomu žádná návěstidla neporadí. S řečí symbolů je to stejné. A protože se všude okolo probouzí příroda a Vesna přebírá vládu nad zemí, vnímejme její pestré barvy a libozvučná slova.

BUTTON-PREDPLATNEUčme se řeči symbolů, můžeme skrze ně vnímat poselství bohů. Ve starověkém Babylónu bylo věštění považováno za nejdůležitější vědu. Každý den nám v hlavách proudí nespočet otázek a staré přísloví praví: „Moudrému napověz, hloupého trkni“. Co nám tedy sděluje řeč jarních symbolů?

Probuzená příroda

Z dlouhého spánku se probírá flóra. Všude k nám promlouvá řeč přírody skrze symboly. SA-03-17-MAKETAVnímáte jejich řeč? Hledejte tyto symboly a důvěřujte svým instinktům. A proč? Protože každému z nás proudí hlavou nepřeberné množství otázek a s vyhodnocením odpovědí lze využít i moudrosti dávných věků, kdy lidé sice leckdy neznali písmo, zato však uměli číst symboly. Jak na to? Pokud v tuto chvíli něco řešíte, požádejte v duchu o to, aby vám přišla odpověď.

Rozhlédněte se okolo sebe Vejce je univerzálním symbolem plodnosti a nového života, zmrtvýchvstání a rozbití skořápek pak osvícení. Barvená velikonoční vejce, včetně symbolů velikonočních zajíčků, jsou pozůstatkem pohanských kultur a jejich rituálů plodnosti. Samo slovo velikonoce (Oster či Easter) má svůj kořen ve jménu anglosaské bohyně plodnosti Eostre.

Jednotlivé barvy vajec říkají: Pokud je barva, kterou si vytáhnete z košíku, červená, věci jsou v pohybu, buďte opatrní.shutterstock_556808815 Je li žlutá, budete se muset zamyslet a nespoléhejte na své city. Kladným znamením je zelená, která vám říká, že vstupujete do tvůrčího období. Modrá vám předpovídá lásku, city a vztahy. U nachové fungují vyšší síly. Bílé vejce vám říká, že v tuto chvíli pro vás není žádná odpověď.

Staré almanachy kážou, že pokud si chcete v následujícím roce zlepšit zdraví, měli byste v den jarní rovnodennosti vypít sklenku vody a sníst lístek šalvěje.

(…)

Text: Helen Stanku

Chcete vědět více? Celý text a mnoho zajímavých článků, rad a tipů najdete v březnovém vydání magazínu Šaman, které vychází v pátek 24. února!fb_banner_SA

ZDE si magazín můžete předplatit za zvýhodněných podmínek a ZDE najdete seznam trafik, kde ho lze zakoupit.