Seriál Harmonizace čaker: Pět Tibeťanů – optimální způsob péče o čakry

Cvičení Pěti Tibeťanů má největší význam v situacích, kdy jsem v nepohodě. Právě toto cvičení mi pomůže nejrychleji a nejpohodlněji překonat vnitřní chaos.

BUTTON-PREDPLATNEVyzařování Pěti Tibeťanů je čisté, jednoznačně pozitivní, pravotočivé, bez jakéhokoli náznaku manipulace. Pět Tibeťanů má ohromnou harmonizační sílu. Toto cvičení přirozeně tlačí čakry k tomu, aby fungovaly optimálně. A tím optimálním stavem je otevřenost čaker člověka vůči příjmu bioenergií i informací z okolního prostředí.

Na druhé straně není jen samotné toto cvičení samospásné. SA-02-17-MAKETAČlověk je potřebuje doplnit optimální hmotnou výživou, pravidelným sledováním svého karmického čištění a vyhledáním včasné pomoci v situaci, kdy je nutné karmicky rozvázat a zneutralizovat velké přehmaty z minulosti.

Prvotní zdroj Pěti Tibeťanů

Původním zdrojem pro Pět Tibeťanů je kniha Petera Keldera Pět Tibeťanů, jejíž první vydání spatřilo světlo světa již v roce 1939. Zde je Pět Tibeťanů podáno v původní nezkreslené podobě.

Od té doby vyšlo mnoho jiných knih o tomto systému cvičení, avšak mnozí autoři do nich zařadili vylepšení, která narušují původní cvičební rituál. Například jiné pořadí cviků, jiný způsob dýchání. A navíc mezi cviky v dobré víře zařazují jiné uvolňovací cviky, jež účinnost Pěti Tibeťanů rozmělňují. Případně i změny dalších detailů, které vyhovují právě jejich osobě, účinnost těchto změn pro běžného člověka se však neukazuje jako příliš efektivní.

Další uměle vnesené úpravy mohou vnášet do původně čistého cvičení nepřirozené prvky a třeba i vlivy magie. allTibetKromě toho se celé cvičení neúměrně časově prodlužuje a místo potřebných deseti minut na jednu sérii je najednou potřeba půl hodiny. Takový čas však již člověku někdy chybí a lidé mají sami pro sebe důvody a výmluvy, proč právě teď nemohu cvičit, proč je lepší to nechat na jindy.

Jakákoli nadměrná složitost i prodlužování časové náročnosti často vede k tomu, že lidé s cvičením přestanou, protože z jednoduchého systému si za pomoci dalších autorů vytvořili složitý a časově náročný celek.

Jednoduché cvičení

Pět Tibeťanů je nesmírně prostý cvičební systém. Není potřeba kvůli němu absolvovat dokonce dvoudenní semináře, které bývají za tím účelem vypisovány a které z Pěti Tibeťanů vytvářejí nepřiměřenou vědu spojovanou s magií, magickým působením nebo jinými cvičebními rituály.

 

(…)

Text: Miroslav Musil

Chcete vědět více? Celý text a mnoho dalších zajímavých článků, rad a tipů najdete v únorovém vydání magazínu Šaman, které vychází v pátek 27. ledna!fb_banner2ZDE si magazín můžete předplatit za zvýhodněných podmínek a ZDE najdete seznam trafik, kde ho lze zakoupit.