K čemu jsou vhodné a s čím nám mohou pomoci? Ve třetím díle seriálu se detailně seznámíme se sedmi základními čakrami.

První čakra – základní

Týká se základů našeho života. PředplatnéZákladní energie nám pomáhá zvládat materiální aspekty života. Bez nich je duchovní život nemožný prostě proto, že bychom bez hmotné základny zemřeli.

Základní čakra pomáhá žít, najít si práci, pracovat, postavit dům, platit účty a třeba najít školku pro děti. Tato energie nás uzemňuje, dává nám stabilitu a dobrý smysl pro realitu.SAMAN

Když je baterie nazvaná základní čakra nabitá, jsme schopni se vypořádat se vším, co život přináší, a to i v dobách nejtěžších. Není to ale pouze energie pro přežívání. Dává nám také radost ze života. Když máme rádi své tělo, také rádi pracujeme a tančíme, sportujeme, pečujeme o zahradu, umíme si užít jídlo, hru a sex.

Tato energie nás udržuje naživu a v nemoci nám pomáhá zotavit se tím, že stimuluje imunitní systém. Pomáhá nám realizovat naše ideje a plány, v případě nedostatku jsme apatičtí a žijeme spíše v našich představách než v realitě.

Druhá čakra – křížová

Sakrální křížová čakra se nalézá na páteři naproti stydké kosti. Na fyzické úrovni podporuje a energizuje pánev a všechny její orgány, jako například pohlavní orgány a močový měchýř. Kromě toho pracuje se všemi tekutinami v lidském těle, tedy s krví, močí, lymfou a tak dále.Web

Na emocionální úrovni pracuje křížová čakra s tvořivostí a sexualitou. Samozřejmě obojí spolu souvisí (výjimkou jsou situace, kdy se stal sex nudnou rutinou). Sex je velkou motivací a jakákoli motivace v sobě má sexuální složku. Tato „příchuť“ způsobuje, že něco začneme, a také posiluje naši vůli. Není divu, že reklamy využívají tuto zákonitost: sex prodává. Téměř každý produkt je spojen s nějakým sexuálním aspektem, když jde o komunikaci s veřejností.

Nedostatek motivace může ukazovat na zablokovanou křížovou čakru. Když se cítíte neschopni cokoli udělat a všechno vypadá tak nudně, měli byste si ověřit stav své druhé čakry.

shutterstock_327387482Druhou zásadní oblastí, kterou ovlivňuje křížová čakra, je tvořivost (nevěřili byste, jak dokážou být lidé tvořiví, když chtějí sex). Obojí, sexualita i tvořivost, vede ke zrození někoho nebo něčeho nového. Není divu, že spisovatelé často hovoří o své knize jako o svém dítěti. Bez vlivu motivace této čakry (někdy nazývané sexuální) by jejich knihy nebyly tak vzrušující a fascinující.

Zdravá a plně energizovaná křížová čakra nám pomáhá vybudovat zdravé, silné a inspirující vztahy. Když lidé potlačují svou sexualitu, nejenže to blokuje jejich sexuální čakru, ale také tak potlačují vlastní přirozenost (což by se dalo nazvat „sebeznásilňováním“).

(…)

Text: Miroslav Musil

Chcete vědět více? Celý tento text a mnoho dalších zajímavých článků, rad a tipů naleznete ve třetím vydání magazínu ŠamanBanner-Saman 3_FBZDE si magazín můžete předplatit za zvýhodněných podmínek a ZDE najdete seznam trafik, kde ho lze zakoupit.