Zkusili jste si už někdy vytvořit vlastní karty? Zavedená kartářka by vám mohla klidně říci, že vykládat osud dokáže z čehokoli a pomoci si může i náhražkami.

Pokud u sebe kartářka nemá karty, pak by se s lehkou nadsázkou dalo říci, že vyložit budoucnost je možno i z pivních tácků. Jak na to?Předplatné

Tácky napřed očistíme od cizích energií – stačí roztlesknutí. To znamená, že nad tácky tleskneme, a když jdou ruce od sebe, utváříme pohyb jako plavec v bazénu, jenž se dere vodou a plave prsa. Poté si v dlaních vytvoříme pocit tepla, které si vizualizujeme v podobě zmenšeného sluníčka.

SAMANTácky uchopíme do dlaní a doslova je vzniklým sluncem prozáříme. Poté přiřadíme nejenom názvy, ale také významy. Následně lze pokládat jednoduché dotazy a podle toho, které tácky padnou, lze vyčíst odpověď.

Tácky by měly mít význam přinejmenším ano – ne a tajemství. Na otázku tácky promícháme a sejmeme jako při běžném výkladu. Tácky rozložíme na stůl do jedné řady a vytáhneme si jeden, maximálně však tři tácky a odpověď je na světě. Alchymie tohoto výkladu však spočívá i v tom umět klást otázky. Na složitější výklady bych už doporučovala skutečné vykládací karty.

Správné otázky

Karty ani jiné orákulum příliš nemilují otázky, na které je jasná a definitivní odpověď ano – ne. Ani my nežijeme v černobílém světě – a jak už zpívali Voskovec a Werich „nikdy nic nikdo nemá míti za definitivní…“.

Než položit otázku, na kterou se dá odpovědět jenom ano nebo ne, se tedy zeptejte: „Co se stane, když se rozhodnu takto a takto?“ Neptáme se, jestli se rozhodnout pro Jardu či Pepu, ale co se stane, když…

Karty mohou odpovědět, že vyhlídky nejsou ani v jednom případě valné, ale je tu ve hře ještě zcela nový objev, někdo třetí. Otázkou, na niž se dá odpovědět jenom ano nebo ne, byste se ochudili o další dostupnou informaci.kartySA

A jaký druh orákula použít? Astrolog pozoruje hvězdy, Číňan se zeptá I-ťing, šaman rozumí a naslouchá šepotu přírody, římský augur čte z letu ptáků, keltská kněžka čte z run a vědma věští třeba z koule či tarotu. Ve stejné chvíli dají všechny metody stejnou odpověď a sdělí ji na všech úrovních. Důležité je, aby ten, kdo věští, znal a uměl přesně interpretovat řeč orákula.

Vlastní karty

Věděli jste, že si lze vytvořit vlastní karty? Přinejmenším vám a vašemu okolí budou věštit dobře. Důležité je si namyslet významy, se kterými si rozumí vaše duše.

(…)

Text: Helen Stanku

Chcete vědět více? Celý tento text a mnoho dalších zajímavých článků, rad a tipů naleznete ve třetím vydání magazínu ŠamanBanner-Saman 3_FBZDE si magazín můžete předplatit za zvýhodněných podmínek a ZDE najdete seznam trafik, kde ho lze zakoupit.