Jednotlivé fáze Měsíce působí energeticky na naši mysl i fyzické tělo, ačkoli my si tyto vlivy mnohdy ani neuvědomujeme. Propojme se s energií Měsíce a poznejme jeho blahodárné působení, které můžeme vhodně přenést do vlastního života.

Úplněk – nejsilnější energetická fáze

Magická moc a síla úplňku se objevuje ve většině pohádek. Měsíc je v tuto dobu vykreslen jako bílé zářivé kolo. PředplatnéV kalendáři je značen jako světlá, kulatá plocha. Magičnost Měsíce v úplňku pociťujeme nejenom my, ale také zvířata i rostliny. Má velký vliv na fyzické tělo i na psychiku.  Při úplňku se Země nachází mezi Sluncem a Měsícem. Úplněk je viditelný po západu Slunce. Celá polokoule Měsíce, viditelná ze Země, je osvětlená. Zářivý svit má velkou energetickou sílu.

Vliv úplňku na mysl i fyzické tělo

Při úplňku můžeme být náladoví, podráždění, nesoustředění a neklidní. SA-02-2016-MAKETAStřídají se změny nálad a vše se může energeticky projevit nespavostí a špatnými sny.  Neberme si v tento den nic osobně. Nečiňme důležitá rozhodnutí, dovolme si je odložit. Věnujme se odlehčeným tématům při komunikaci. Udělejme si v tento den radost a věnujme se více pozitivní mysli, ochraně před nežádoucími energiemi a radostným uvědoměním.

Při úplňku se zhoršují nemoci, četnější jsou infarkty a mozkové příhody. Rány více krvácejí a vše fyzické se uzdravuje déle. Úplněk není vhodný pro jakékoli operace.

V rámci nestabilních emocí se zvyšuje kriminalita. V tomto období bývá více sklon k sebevraždám, přibývají nehody. Pozitivní energetická stránka Měsíce se projevuje zvýšenou četností porodů. Při úplňku přichází na svět nejvíce dětí. Tato fáze Měsíce je dle pověsti ideální i pro početí, protože stoupá plodnost žen. V tomto období je počato nejvíce chlapců.Печать

Během úplňku pracuje metabolismus pomaleji, můžeme se cítit oslabeně. Ženy jsou více podrážděné a neobjektivní. Muži jsou při úplňku pozorní, vstřícní a pociťují větší touhu po intimním sblížení. Na úplněk reagují také zvířata, zejména psi, kteří déle štěkají.

Za úplňku též probíhá příliv a může se náhle měnit také počasí. Co bolí, má při úplňku intenzivnější projevy. Ať už se jedná o úrazy, jizvy, klouby, kolena či záda.

Strava

Při úplňku si můžeme připadat více oteklí. Posílena je ale více vnitřní síla, budeme mít dost energie na zvládnutí větší fyzické zátěže. Ideální je v tento den konzumovat lehkou stravu. Udělat si můžeme zeleninové šťávy, konzumovat jeden druh ovoce či samotnou rýži.

(…)

Text: Mgr. Eva Laštovičková

Chcete vědět více? Celý text a mnoho dalších zajímavých článků najdete v druhém čísle magazínu ŠamanFCB-SAMAN-2-2016ZDE si magazín můžete předplatit za zvýhodněných podmínek (nebo objednat starší čísla) a ZDE najdete seznam trafik, kde ho lze zakoupit.