Helen Stanku se vyzná v prastarých tradicích i bylinných rituálech. Zabývá se výkladem karet, automatickou kresbou, energoterapií a mysticismem.

1/ Mám strach o svoji kamarádku. Spolužáci ve třídě jí dělají hodně nepříjemností. PředplatnéPosmívají se jí a říkají, že nemá žádná práva. Snažily jsme se to jednou řešit s učiteli, ale všechno se jenom zhoršilo a přesunulo do virtuální roviny. Ve škole je ticho, ale napadají ji výsměšnými komentáři na Facebooku. Poradila byste i vy nějaké kouzlo nebo něco, co by mohlo kamarádce proti internetové šikaně pomoci?

Lidé jsou dnes vystavováni silným náporům negací a šikana je velký problém. U postiženého může spustit až lavinu sebedestrukce. SA-02-2016-MAKETAJe otázkou, jestli si ti, kteří vaší kamarádce ubližují, uvědomují, jak moc si pohrávají s životem a city druhých. Oběti si často myslí, že nejsou hodny ničí lásky a že nemají právo na štěstí či život. Ale to je bohužel čím dál častější realita.

Kromě všeho, co jste podnikly a jistě ještě podniknete, bych vám proti kyberšikaně poradila malé kouzlo. Vytvořte jednoduchý energetický štít. Na podlaze se namaluje bílou křídou kruh. Posaďte se dovnitř toho kruhu. Několikrát se zhluboka nadechněte a vydechněte. S každým nádechem vdechujete teplo a světlo a s výdechem z vás odchází šeď.

Představte si, že jste uprostřed přátel, kteří vás mají rádi, a od nich k vám proudí světlo. Poté si představte své nepřátele. Jsou za čarou a dělí vás neproniknutelná stříbrná stěna, od níž se odráží jejich nenávistné střely. Jste v bezpečí. Tam, kde je světlo, není tma. Prociťte to.

Není moci, jež by dokázala, abyste se přestala (vy či kamarádka) mít ráda. Uvědomte si, že si zasloužíte lásku. Nikdo nemá právo vám škodit. V duchu nebo i ve skutečnosti si tento rituál několikrát denně opakujte. Pamatujte si: zlá, negativní energie, nenávistná slova, černá magie se vás nedotknou, pokud si uvědomíte a budete věřit, že fungují jenom proto, že jste jim to dovolily. To vaše víra jim propůjčuje moc.

2/ Nedávno jsme si koupili s manželem chalupu v bývalých Sudetech po velmi starých lidech. shutterstock_130954886Na půdě jsme našli mezi vším možným haraburdím také takovou zvláštní panenku ze slámy. Manžel jí chtěl vyhodit, ale já z ní měla takový zvláštní pocit a ten mi nedovolil to udělat. Nevím co s ní. 

Váš pocit byl s největší pravděpodobností oprávněný. Takovéto panenky nebývaly jenom dětskými hračkami, ale měly i jiná využití a nebylo jich málo. Slaměné panenky se zavěšovaly před dům starým pannám či mládencům. Také chránily děti, protože zadržovaly zlé duchy, kteří by mohli dítě vzít a místo něj podstrčit své. Vyměněným dětem se pak říkalo spratek nebo dítě Polednice.

(…)

text: Helen Stanku

Chcete vědět více? Celý text a mnoho dalších zajímavých článků najdete v druhém čísle magazínu ŠamanFCB-SAMAN-2-2016ZDE si magazín můžete předplatit za zvýhodněných podmínek (nebo objednat starší čísla) a ZDE najdete seznam trafik, kde ho lze zakoupit.