Vodu nic na světě nenahradí. Žádný nápoj – káva, čaj, ovocné šťávy ani alkoholické nápoje. Každý z nich má svůj vlastní energetický a chemický program. Lidské tělo je zvyklé na tekutinu, která žádný program nemá, protože organismus závisí na její svobodě.

V těle máme dva druhy vody. Je zde již používaná a zaměstnaná voda, která není vhodná pro nové funkce. PředplatnéA pak nová voda, volná, již organismus potřebuje k tomu, aby mohlo své funkce vykonávat. Když dáte tělu nápoje obsahující cukr nebo kofein, tak tyto dvě látky mají v těle svůj vlastní chemický program. Maří účel potřeby čisté vody. Nealkoholické nápoje, limonády, káva obsahující kofein, čaje – ani jeden nenahradí čistou vodu. Ani alkohol nenahrazuje vodu, přestože je to tekutina. Alkohol zastavuje filtrační systém v těle a při dehydrataci se objevuje vysoký krevní tlak.

Chronická onemocnění

Existuje mnoho nemocí, které se vztahují k dehydrataci, bohužel řada lékařů má tendenci příznaky a komplikace dehydratace podceňovat a přehlížet. SA-02-2016-MAKETALidský organismus projevuje dehydrataci řadou symptomů a příznaků – mozek vnímá dehydrataci či únavu během dne nebo hned ráno, když chcete vstát z postele a jste unavení – to je známka dehydratace. Pak hněv, rychlá reakce, deprese, to všechno jsou známky dehydratace, kdy má mozek velmi málo energie z vody na to, aby se s informací vyrovnal nebo jednal. To jsou některé postřehnutelné známky dehydratace. Pak má tělo svůj program pro zvládání sucha, což jsou alergie, hypertenze, diabetes a také onemocnění imunitního systému.

Astma u dětí

Voda je nejcennější komoditou uvnitř vašeho těla, a pokud se do něj nedostává v dostatečném množství a více vody mizí, než kolik přichází, tak je to špatná situace. shutterstock_103585829Vtip v designu lidského těla je v tom, že se nastartuje program řízení sucha a pak se objeví alergie, které jsou známkou dehydratace, protože systém, jenž reguluje vyvážení vody v těle, potlačuje v této energeticky náročné situaci imunitní systém. Pak můžete dostat astma. Dýcháním ztrácíme každý den asi litr vody a ten potřebujeme doplnit. Když jej nedoplníme, tělo svírá průdušky a ucpává díry. Tomu říkáme snížené proudění vzduchu v plicích v důsledku dehydratace a označili jsme to pojmem astma. Astma, hlavě u dětí, se podle vodního programu dá zmírnit během několika dní.

Co je žízeň?

Neměli bychom čekat, až budeme mít žízeň, protože voda je hlavním zdrojem energie. Do doby, než dostanete žízeň, ztratíte energii z vody, kterou jste měli vypít dříve, než jste dostali žízeň. Takže pokud nedovolíme, aby benzínová nádrž vašeho automobilu vyschla, než zastavíme a natankujeme, proč bychom měli dovolit, aby naše tělo dostalo žízeň, než mu dodáme nějakou vodu? shutterstock_147141998Lidé by v první řadě nikdy neměli dovolit, aby dostali žízeň – měli by pít po celý den. Tvrdí se, že průměrný člověk potřebuje asi dva litry vody denně, ve skutečnosti ovšem potřebuje celkem čtyři litry vody denně, ale jen dva litry musíme dodat. Další dva litry dostáváme z metabolismu jídla a obsahu vody v potravinách. Toto množství vody potřebujeme k výrobě alespoň dvou litrů moči, aby se nezatěžovaly ledviny. Když pijeme dostatečné množství vody tak, že je moč bezbarvá, je to dobré znamení.

Běžné obtíže

I pálení žáhy je známkou dehydratace, takže bychom měli pít vodu. Zjistilo se, že voda skutečně má na tento problém značný vliv.

Hypertenze je další z problémů, který způsobuje nedostatek vody v těle. Když není v těle dost vody nebo když se stává dehydratované, pochází 66 procent ztráty z nitra buněk, 26 procent z prostředí kolem buněk a pouze 8 procent se ztrácí z cévního systému.

(…)

Text: Miroslav Musil

Chcete vědět více? Celý text a mnoho dalších zajímavých článků najdete v druhém čísle magazínu ŠamanFCB-SAMAN-2-2016ZDE si magazín můžete předplatit za zvýhodněných podmínek (nebo objednat starší čísla) a ZDE najdete seznam trafik, kde ho lze zakoupit.